Ana sayfa Dünya Slovenya’da saat başına işgücü maliyeti yıllık olarak %3,2 oranında arttı

Slovenya’da saat başına işgücü maliyeti yıllık olarak %3,2 oranında arttı

460
0

Slovenya’da saat başına işgücü maliyeti yıllık olarak %3,2 oranında arttı

Slovenya İstatistik Ofisi’nin yayınladığı verilere göre, 2019’un üçüncü çeyreğinde, Slovenya’da saat başına işçilik maliyeti, 2018’in üçüncü çeyreğine kıyasla ortalama %3,2 artarken, saat başı ücret aynı karşılaştırmaya göre %3,3 oranında arttı.

2018 yılının aynı dönemine kıyasla, 2019’un üçüncü çeyreğinde, saat başına işçilik maliyetleri, madencilik ve taşocakçılığı sektöründe (%9,0) ve emlak faaliyetlerinde (%3,4) azalırken, idari ve servis hizmetlerinde (%15,6) ve inşaat sektöründe (%12,2) en fazla artış sağlanmıştır.

Eurostat’ın 3 Aralık 2019 tarihli verilerine göre, 2019’un ikinci çeyreğinde 2018’in ikinci çeyreğine kıyasla, çalışılan saat başına işgücü maliyetleri (tarım, ormancılık ve balıkçılık hariç) tüm AB Üye Devletlerinde de artmıştır.


Kaynak: Slovenya İstatistik Ofisi / Link: https://www.stat.si/StatWeb/en/News/Index/8551
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here