Ana sayfa Ülkeler Skandallar Güney Kore Devlet Başkanını Görevinden Etti!

Skandallar Güney Kore Devlet Başkanını Görevinden Etti!

1243
0

GÜNEY KORE DEVLET BAŞKANI HAKKINDAKİ SUÇLAMALAR NEDENİYLE AZLEDİLDİ!

Güney Kore’nin ilk kadın devlet başkanı hakkındaki yolsuzluk suçlamaları yüzünden azledildi!

Uzun zamandır Güney Kore Anayasa Mahkemesinin Güney Kore’nin ilk kadın devlet başkanı Park Geun-hye hakkında yürüttüğü yolsuzluk soruşturması Park Geun-hye’nin azledilmesi ile noktalandı.

Bu olay sayesinde Güney Kore’de ilk defa demokratik seçimle gelen bir başkan görevinden alınmış oldu. Bu nedenle ülke 60 gün içinde seçime giderek yeni başkanını seçecek.

Kaynak : Euronews

Tarih: 12 Mart 2017

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here