Ana sayfa Çalışma Hayatı Site yönetim kurulunda bulunan kişilere huzur hakkı ödersek gelir vergisi kesintisi yapılır...

Site yönetim kurulunda bulunan kişilere huzur hakkı ödersek gelir vergisi kesintisi yapılır mı?

Site Yönetimi faaliyetinde bulunan kurumlarda, Yönetim Kurulu üyesi gerçek kişilere Huzur Hakkı ödenmesi gerekirse Gelir vergisi kesintisi yapılır mı?

45
0

Site Yönetimi faaliyetinde bulunan kurumlarda, Yönetim Kurulu üyesi gerçek kişilere Huzur Hakkı ödenmesi gerekirse Gelir vergisi kesintisi yapılır mı?

GVK 61.maddesine göre Huzur hakkı ücret olarak kabul edilmektedir.

Huzur hakkı için Ücret bordrosu düzenlenir GV ve DV hesaplanır. Muhtasar beyanname ile beyan edilir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here