Site ve apartmanlarda çalışan işçiler için gelir ve damga vergisi kesintisi yapılır...

Site ve apartmanlarda çalışan işçiler için gelir ve damga vergisi kesintisi yapılır mı?

144
0
PAYLAŞ

Site ve apartmanlarda çalışan işçiler için gelir ve damga vergisi kesintisi yapılır mı?

GVK 23/6 fıkra; 6. Hizmetçilerin ücretleri (Hizmetçiler özel fertler tarafından evlerde, bahçelerde, apartmanlarda ve ticaret mahalli olmayan sair yerlerde orta hizmetçiliği, süt ninelik, dadılık, bahçıvanlık, kapıcılık gibi özel hizmetlerde çalıştırılanlardır.) (Mürebbiyelere ödenen ücretler istisna kapsamına dahil değildir); Yukarıda tanımı yapılanlardan GV ve DV kesintisi yapılmaz. Tanımlanmayan çalışanlar için GV ve DV kesintisi yapılır.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Fazla ödenen kıdem tazminatından gelir vergisi kesintisi yapılır mı?

 

Damga vergisi defterinde her ayın işlemlerini ayrı bir sayfaya mı yapmalıyım?

 

Anonim Şirketlerde damga vergisi beyannamesi her ay verilmek zorunda mıdır?

 

SGK işe giriş bildirimini yaparken kısmi süreli veya çağrı üzerine ya da ev hizmetlerinde çalışanlar için özel bir bildirim gerekiyor mu?

 

Ev hizmetlerinde çalışanların kıdem tazminatı hakkı var mıdır?

 

Ev hizmetlerinde on günden fazla çalışan kişinin işten çıkışı yapılmazsa cezası var mıdır?

 

 

BİR CEVAP BIRAK