Ana sayfa Güncel Site ve apartmanlar aylık sigorta bildirgelerini yıl başından itibaren Muhtasar ve SGK...

Site ve apartmanlar aylık sigorta bildirgelerini yıl başından itibaren Muhtasar ve SGK prim bildirgesi ile mi bildireceklerdir?

Site ve apartmanlar aylık sigorta bildirgelerini yıl başından itibaren Muhtasar ve SGK prim bildirgesi ile mi bildireceklerdir?

559
0

Apartman yöneticinin internet ortamında her ay verdiği SGK pirim bildirgesi 01.01.2020 tarihinden sonra muhtasar ve prim hizmet beyannamesi olarak mı verilecek ve bunun için vergi dairesine yöneticinin başvurması mı gerekiyor?

 

 

Şu anki mevzuat gereği 1.1.2020 den sonra Muhtasar APHB verilmesi gerektiğini belirtiyor. Apartman yöneticisin şifre alıp 0003 koduyla beyannamesini göndermesi gerekir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here