Ana sayfa Muhasebe Şirketlerin kiralamış olduğu meskenlerde stopaj bildirimi yapılacak mıdır?

Şirketlerin kiralamış olduğu meskenlerde stopaj bildirimi yapılacak mıdır?

360
0

Bir Limited şirket şantiyeye yakın bir yerde işçilerin kalması için konut kiralamıştır. Bu mesken için yapılan ödemelere ilişkin stopaj yapılacak mıdır?

Evet % 20 GV stopajı yapılacaktır.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

 

Mesken kira geliri elde ettiğim gayrimenkulün bir bölümünü Home Office olarak kullanılırsa kiracı gelir vergisi stopajı hesaplamak zorunda mıdır?

 

 

Kiracı tarafından beyan edilmeyen stopajı mülk sahibi nasıl bildirim yapacaktır?

 

 

 

Kiracı tarafından beyan edilmeyen stopajı mülk sahibi gelir vergisi beyanından indirebilir mi?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here