Ana sayfa Vergi Şirketlerin aktifine kayıtlı arsa satışları için kurumlar vergisi istisnası uygulanır mı?

  Şirketlerin aktifine kayıtlı arsa satışları için kurumlar vergisi istisnası uygulanır mı?

  E-fatura iptal portalına fatura bilgilerini girip talep oluşturacağız fakat sistem fatura bulunamadı diyor.sa ne yapmalıyız?

  70
  0

  Arsa olarak şirket aktifinde kayıtlı gayrimenkulün satışından doğan karın %75’lik istisnadan yararlanması mümkün müdür?

  KVK 5. maddesine göre istisna oranı %50’dir. 5. Maddede sayılan şartlar varsa istisnadan yararlanılır.

  Entegratörün portalından e-İhracat faturası düzenlerken sehven KDV’den istisna Temel fatura bir yurtiçi firmasına düzenledik. E-fatura iptal portalına fatura bilgilerini girip talep oluşturacağız fakat sistem fatura bulunamadı diyor. Ne yapmamızı önerirsiniz?

  Muhtemel yurtdışına kesilmesi gereken fatura iç piyasaya kesilip vergi kimlik numarasını bulamadığından sorun yaşıyor olabilirsiniz.

  Özel entegratörünüz ile görüşürseniz faturayı sistem üzerinden bulup iptal ekranlarına yönlendirebilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here