Ana sayfa Vergi Şirketlere arası verilen borç paralar için fatura düzenlenir mi?

Şirketlere arası verilen borç paralar için fatura düzenlenir mi?

307
0

A.Ş. şirket ortağımız, diğer ortağı olduğu Ltd. Şirketin hesabından A.Ş. şirketine ait olan SGK borçlarını ödüyor. A.Ş.’ne ait olan hesapların kapatılması için ne gibi bir uygulama yapılması gerekiyor?

A.Ş. şirketinin karşı firmaya fatura kesmesi ile sorun çözümlenebilir mi?

 

Borç verilen para için fatura kesilmez. Yapılan ödeme için; 232 hesap borç 102 hesap alacak olarak kayıt yapılır.

 

 

 

 

 


Kaynak: gib.gov.tr
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Konkordatoya Başvuran İnşaat Şirketlerine Karşı Tüketicilerin Durumu Ne Olacak?

 

 

 

Tasfiye halindeki şirketin borçları ödendikten sonra kalan parası ortaklara dağıtılabilir mi?

 

 

 

Anapara ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla altmış ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilecek

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here