Ana sayfa Muhasebe Şirketlerde sermaye artırımı yapmak için kurumlar vergisi beyannamesinin verilmesi gerekir mi?

Şirketlerde sermaye artırımı yapmak için kurumlar vergisi beyannamesinin verilmesi gerekir mi?

316
0

Limited şirket için sermaye artırımı yapacağız. Geçmiş yıl karlarını da sermaye ilave etmek istiyoruz. 2018 yılına ait kurumlar vergisi verilmedi. Şu an sermaye artırımı yaparsak 2018 yılı karını sermayeye ilave edebilir miyiz?

Geçmiş yıl karları zorunlu ayrılması gereken miktarın ayrılmasından sonra kalan net miktar olup bilançoların çıkması ile bu kar netleşmiş olduğundan, sermaye artışında kullanılmasına ticaret sicili uygulamaları bakımından engelleyici bir hususu bulunmamaktadır.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BENZER İÇERİKLER

Şirketlerde Sermaye Artırımı İçin Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

 

 

Birden fazla iç kaynak kaleminden yapılacak sermaye artırımı raporu tek bir raporda yazılabilir mi?

 

 

Ortak, şirkete borcunu ödemeden sermaye artışı yapabilir mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here