Ana sayfa Vergi Şirketler kiraya verdikleri gayrimenkuller için düzenleyecekleri faturalarda yıl sonuna kadar %8 KDV’li...

  Şirketler kiraya verdikleri gayrimenkuller için düzenleyecekleri faturalarda yıl sonuna kadar %8 KDV’li fatura düzenleyebilir mi?

  31/12/2020 Tarihine kadar iş yeri kira geliri için düzenlenecek faturalarda KDV oranı nedir?

  65
  0

  İşyeri kira faturalı %8 KDV’li düzenlenecek

  Faaliyetimiz işyeri Kiralama Hizmetleri değil. Fakat firmamız bünyesinde kayıtlı olan Bina ve işyerlerini kiraya verdik. Her ay %18 KDV’li fatura düzenliyoruz. Yeni çıkan yasaya göre bizde %8 KDV’li olarak faturalarımızı düzenleyebilir miyiz?

  31/07/2020 (Bu tarih dahil) 31/12/2020 Tarihine kadar iş yeri kira geliri için düzenlenecek faturalarda KDV oranı %8 olarak hesaplanacaktır.

  Gayrimenkul sahibi bir şirketin gayrimenkulünü işyeri olarak kullanılması amacıyla bir başka şirkete kiralaması durumunda kestiği faturada + KDV oranını 31.07.2020 tarihinden 31.12.2020 tarihine kadar %8 olarak mı uygulamalıdır?

  31/07/2020 (Bu tarih dahil) 31/12/2020 Tarihine kadar iş yeri kira geliri için düzenlenecek faturalarda KDV oranı %8 olarak hesaplanacaktır


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here