Ana sayfa Vergi Şirketler aktiflerine kayıtlı gayrimenkuller için Değerli Konut Vergisi ödeyebilir mi?

Şirketler aktiflerine kayıtlı gayrimenkuller için Değerli Konut Vergisi ödeyebilir mi?

214
0

Gelir idaresi konut değerlemesinde meskenimizin değeri 5.500.000 olarak belirlenmiştir. Üzerine başka bir mesken olmamasına kendisinin de oturduğu konut için Değerli Konut Vergisi kanununa göre muafiyet kapsamında olabilir mi?

Konutun belirlenen Değeri 5 milyonun üzerinde olduğu için Değerli Konut vergisi ödeyecektir.

Bir anonim şirketinin aktifine kayıtlı olan ve konut niteliğindeki gayrimenkul, değerli konut vergisine tabi olacak mıdır?

Konutun aktifte kayıtlı olması değerli konut vergisi hesaplamasına engel değildir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here