Ana sayfa Mevzuat Şirketler aktiflerinde bulunan gayrimenkulü otellere işletmeye verdiklerinde turizm beyannamesi vermeli midir?

Şirketler aktiflerinde bulunan gayrimenkulü otellere işletmeye verdiklerinde turizm beyannamesi vermeli midir?

512
0

A.Ş.’nin Antalya ilinde daire ve villalar mevcuttur. Bu daire ve villaları bu sene başka bir otele işletmeye vererek kira geliri elde etmektedir. Elde edilen bu kira geliri Turizm Payı matrahına dâhil edilecek mi?

Bahsettiğiniz yerlerin otel ruhsatı yoksa, kira için turizm beyannamesi verilmez.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here