Ana sayfa Muhasebe Şirketin tasfiyesi mi yoksa birleşme yoluyla devir işlemi mi daha kısa zamanda...

Şirketin tasfiyesi mi yoksa birleşme yoluyla devir işlemi mi daha kısa zamanda yapılabilir?

259
0
Şirketin tasfiyesi mi yoksa birleşme yoluyla devir işlemi mi daha kısa zamanda yapılabilir?

Süre ve masraf açısından şirket tasfiyesi mi avantajlıdır yoksa başka bir şirketle birleşme mi?

Şirketlerin kayıtları işleyişi hesapları gelir ve giderleri bir bütün olarak değerlendirilmeli, tasfiye ayrı bir işlem ve süreç olup yaklaşık 7 aylık sürede sonuçlanabilir.

Birleşme sizin ve şirket ortaklıkları bakımından, kamu tarafındaki işlemlerde dâhil 30-45 günlük bir süreç olacağı değerlendirilmektedir.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Devir Alınan Fabrikaların Birleşmeden Dolayı Devreden Zararlarının Mahsubu Yapılır Mı?

Tasfiye sürecinde muhasebe hesapları kapanışı yapılır mı?

Tasfiyeye giren şirketler geçici vergi beyannamesi verecekler mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here