Ana sayfa Muhasebe Şirketin aktifine kayıtlı olan gayrimenkul için amortisman ayırabilir miyiz?

Şirketin aktifine kayıtlı olan gayrimenkul için amortisman ayırabilir miyiz?

Şirketin aktifine kayıtlı olan gayrimenkul için alınan demirbaşlar kiraya verilmese de amortisman yöntemiyle giderleştirilebilir mi?

989
0

Şirketin aktifine kayıtlı olan gayrimenkul için alınan demirbaşlar kiraya verilmese de amortisman yöntemiyle giderleştirilebilir mi?

Aktife kayıtlı ATİK’ler için faydalı ömür ve belirlenen oranda amortisman ayrılır.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here