Ana sayfa Muhasebe Şirketimizde sigortalı olmayan kişinin konaklama harcamasını gider olarak yazabilir miyiz?

Şirketimizde sigortalı olmayan kişinin konaklama harcamasını gider olarak yazabilir miyiz?

284
0

Şirketimizde resmi olarak çalışmayan bir kişi konaklama yapmıştır. Faturası resmi olarak Şirketimize kesilmiştir. Ancak Faturanın alt kısmında detaylar bölümünde konaklayan kişinin adı soyadı yazıyor. Biz bu durumda bu faturayı gider yazabilir miyiz?

Kayıt dışı çalışan birinin giderleri kayıtlara alınamaz.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İş Akdi Feshedilen Üst Düzey Yöneticilere Rekabet Yasağı Çerçevesinde Yapılan Ödemeler Ücret Sayılır mı? Ticari Kazancın Tespitinde Gider Olarak İndirilmesi Mümkün müdür?

 

 

 

Süresi Dolan Ürünlerin Gümrükte İmha Edilmesi Halinde, Ürün Mal Bedeli Ve Gümrük Harcamaları Gider Yazılabilir Mi?

 

 

 

İşyerinin bahçesine yaptığımız peyzaj harcamalarını gider yazabilir miyiz?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here