Ana sayfa Vergi Şirkete ait gayrimenkulün kiraya verilmesi halinde fatura mı kesilmeli yoksa stopaj mı...

  Şirkete ait gayrimenkulün kiraya verilmesi halinde fatura mı kesilmeli yoksa stopaj mı hesaplanmalı?

  80
  0

  Tüzel kişiliği olan firmaya ait gayrimenkul kira gelirinde nasıl bir yol izlemeliyiz acaba. kiracı gerçek kişi olup vergi mükellefi değildir bu durumda firma gerçek kişi adına fatura mı düzenlemeli stopaj ödemesi gerekir mi?

  Şirket aktifine kayıtlı G.menkulün kira geliri için (kiracı vergi mükellefi olsun veya olmasın fark etmez) Fatura düzenlenir faturada % 18 KDV hesaplanır. Stopaj OLMAZ.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here