Ana sayfa Vergi Şirket sahibi kendi adına yaptırmış olduğu mali sorumluluk poliçesini şirkette gider olarak...

Şirket sahibi kendi adına yaptırmış olduğu mali sorumluluk poliçesini şirkette gider olarak kullanabilir mi?

Şirket sahibi kendi adına yaptırmış olduğu mali sorumluluk poliçesini şirkette gider olarak kullanabilir mi?

353
0

Şirket sahibi bir doktor kendi adına tıbbi mali sorumluluk sigortası yaptırmış. Şirketine gider yazabilir mi?

GVK 68.maddesin de mali sorumluluk sigortası tanımı olmadığı için gider yazılamaz.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here