Ana sayfa Muhasebe Şirket ortağının 4/b (Bağ-Kur) sigortası ne zaman başlar?

Şirket ortağının 4/b (Bağ-Kur) sigortası ne zaman başlar?

646
0

Tek ortaklı AŞ kuruluşu yaptım. Çalışan personel yok. Yönetim kurulu başkanı için BAĞ-KUR işe başlama EK4 bildirimi vermeli miyim? Cevap evet ise süresi kaç gün? İTO ve vergi dairesi tarafından yapılan bildirim yeterli mi? Cezalı duruma düşmemek adına bilgi paylaşmanızı rica ediyorum.

 

Anonim şirketlerin yönetim kurulu üyesi olan ortaklarının sigortalılıkları yönetim kurulu üyeliğine seçildikleri tarihte başlar bu tarih şirket yetkililerince 15 gün içinde bildirilmesi gerekmektedir.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6111.pdf

 

 

 

Emekli şirket ortağına yapılan huzur hakkı ödemesinden SGK primi kesilir mi?

 

 

 

Şirket ortağının oğlu SGK teşvikinden faydalanabilir mi?

 

 

 

Genel müdür şirketin vergi borçlarından sorumlu olur mu?

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here