Ana sayfa Mevzuat Şirket ortağı tasfiye memuru olabilir mi?

Şirket ortağı tasfiye memuru olabilir mi?

52
0

Tasfiye halinde bir firmamız var. E-Defter, e-Fatura sistemine kayıtlı. 04.08.2020 itibariyle tasfiye halinden çıkış yaptık, yani normale döndük. Unvanımızda tasfiye ibaresi yok. Artık e-Defter ve e-Fatura için izlememiz gereken yol nedir?

Mali mühür değişikliği yaparak, unvan değişikliği kapsamında Gelir İdaresi Başkanlığına bildirimde bulunmanız gereklidir.

2 ortaklı LTD’nin %50 ortağı ve şirket müdürü olan kişi, Şirketin tasfiyeye girmesi durumunda Şirketin Tasfiye memuru olabilir mi?

Şirket yetkililerinin ortaklarının tasfiye memuru olmasına engel bir düzenleme bulunmamaktadır. Ancak Türkiye’de yerleşik Türk vatandaşı olması gerekir (tek tasfiye memuru seçilmesi durumunda).


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here