Ana sayfa Vergi Şirket ortağı kendi şahsi kredi kartından şirket adına ödemeler yapabilir mi?

  Şirket ortağı kendi şahsi kredi kartından şirket adına ödemeler yapabilir mi?

  104
  0

  Şirket ortağı kendi şahsi k kartından şirketin borçlu olduğu firmalara ödemeler yapıyor bunda herhangi bir sakınca var mı?

  Muhasebe ve vergi uygulamalarında esas olan şirket ödemeleri şirket kasasından şirket banka hesabından ve şirket kredi kartından yapılır. Bahsettiğiniz işlemler için 331 hesap kullanılır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here