Ana sayfa Mevzuat Şirket merkezine bağlı olacak üretim yeri şube olarak mı açılmalıdır?

Şirket merkezine bağlı olacak üretim yeri şube olarak mı açılmalıdır?

44
0

Yumurta imalatı yapmayı hedefleyen LTD, merkezini İstanbul ili, üretim yerini ise (tavuk çiftliği) Edirne olarak planlamaktadır. Bu durumda üretim yerini (çiftliği) şube olarak mı tescil ettirmemiz gerekir (şirket henüz kurulmadı)?

Şirketin kuruluşundan sonra Edirne’deki üretim çiftliğinizi şube olarak tescil ettirmeniz gerekmektedir.

Şirketlerde şube açılışı tescile tabi midir?

İstanbul’da bir limited şirket alt kattaki imalathanesine kapasite raporu almak için şube açmak istiyor.

Daha önceki yıllarda şube açılışı tescil şartı yoktu. Artık şubeler için tescil şartı var mıdır?

TTK ve Ticaret Sicili Yönetmeliği gereği geçmişte de, mevcut düzenlemelerde de tescili gereklidir. Şubenin tescil edilmemesi halinde kapasite raporunun alınması mümkün olamayacaktır.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here