Ana sayfa Muhasebe Şirket kuruluşunda müdür olarak atanan yabancı ortak için çalışma izni alınmasına gerek...

Şirket kuruluşunda müdür olarak atanan yabancı ortak için çalışma izni alınmasına gerek var mıdır?

1405
0

Yabancı sermayeli Limited şirket kuruluşunda yurt dışında ikamet eden şirket ortaklarından biri müdür olarak atanırsa çalışma izni almasına gerek var mıdır? Eğer gerek varsa kuruluş işlemlerinde bu izin belgesine gerek var mı?

İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü Yurt dışında ikamet eden müdür veya ortak için oturma ve çalışma izin belgesi talep edilmemektedir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Şirket Kuruluşlarında Yabancı Ortak Olması Durumunda Neler Yapılmalıdır?

 

 

Yabancı şirket ortağı ve müdürü çalışma izniyle bordrolu olabilir mi?

 

 

Yabancı Uyruklu Şirket Ortakları ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Çalışma İzni Alması Gerekir mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here