Ana sayfa Muhasebe Şirket kredi kartına ait harcamaları ortaklar hesabında takip edebilir miyiz?

Şirket kredi kartına ait harcamaları ortaklar hesabında takip edebilir miyiz?

234
0

Şirket üzerine alınan kredi kartından şirket ile ilgili yapılan harcamalar için 309 kredi kartı hesabı açmadan, 331 ortaklar hesabından düşmenin mahzuru olur mu?

Kredi kartı Bankalar yapılan borçlanmalardır. Kredi kartı harcamaları 300 hesapta alt hesap açarak takip edilir. 309 hesap da takip edilmez.

331 hesap ise ortakların şirkete verdiği paraların takip edildiği hesaptır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here