Ana sayfa Muhasebe Şirket, çalışanları için akbil kartlarına yaptığı yüklemelere ilişkin tutarlarda KDV indirimi yapabilir...

Şirket, çalışanları için akbil kartlarına yaptığı yüklemelere ilişkin tutarlarda KDV indirimi yapabilir mi?

270
0
Şirket, çalışanları için akbil kartlarına yaptığı yüklemelere ilişkin tutarlarda KDV indirimi yapabilir mi?

Şirketimiz çalışanların Akbil kartlarına Belbim’den toplu olarak aylık yükleme yapmaktadır. Yapmış olduğumuz yüklemeleri kayıt yaparken KDV indirimi yapabilir miyiz?

KDV indirimi yapılmaz. Yapılan harcama ücretlilerin Brüt maaşına eklenerek bordroda giderleştirilir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Çalışanlara yol ve yemek parası verilmesi gerekli midir?

Personellere verdiğimiz yemek yardımları ve özel sağlık sigortalarının gelir vergisi indirimi var mıdır?

Personellerin ödemiş olduğu özel sağlık sigortalarının ücret hesaplamasına olumlu bir etkisi oluyor mu?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here