Ana sayfa Muhasebe Şirket, aktifine kayıtlı aracını satarken faturayı hangi değere göre düzenler?

Şirket, aktifine kayıtlı aracını satarken faturayı hangi değere göre düzenler?

139
0
Şirket, aktifine kayıtlı aracını satarken faturayı hangi değere göre düzenler?

Şirket üzerinde bulunan binek aracımı satarken fatura keseceğim faturayı noter satış rakamı üzerinden mi keseceğim yoksa kayıtlarda ki amortisman düştükten sonra kalan rakamdan mı fatura keseceğim? Faturada KDV oranı ne olacaktır?

Aracı kaç liraya satıyorsanız o rakam üzerinden fatura düzenlenir. Amortismanın dikkate alınması muhasebe kaydı esnasında olur. Binek aracın tesliminde % 1 KDV hesaplanır.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İkinci el araç satışlarında KDV’siz fatura düzenlenebilir mi?

Araç satış işlerinde KDV oranı nedir?

Galericiler ikinci el araç satışında kdv’yi hangi bedel üzerinden hesaplayacaklardır?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here