Ana sayfa Dünya Sırbistan’da sanayi üretimi Kasım 2019’da %1,1 arttı

Sırbistan’da sanayi üretimi Kasım 2019’da %1,1 arttı

513
0

Sırbistan’da sanayi üretimi Kasım 2019’da %1,1 arttı

Sırbistan İstatistik Ofisi’nin yayınladığı verilere göre,  Sırbistan Cumhuriyeti’nde Kasım 2019’da sanayi üretimi, Kasım 2018’e kıyasla %1,1 arttı ve 2018 ortalamasına göre %7,6 arttı. Ocak-Kasım 2019 sanayi üretimi, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %0,4 daha düşüktü.

Sektörlere göre bakıldığında, Kasım 2019, Kasım 2018’e kıyasla, imalat sektörü %1,5 artarken, elektrik, gaz, buhar ve klima arzı sektörü %1,3 arttı ve madencilik ve taşocakçılığı sektörü %2,9 azaldı.


Kaynak: Sırbistan İstatistik Ofisi / Link: https://www.stat.gov.rs/en-US/
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here