Ana sayfa Muhasebe Sınıf değiştirmede işçilik giderleri dikkate alınır mı?

Sınıf değiştirmede işçilik giderleri dikkate alınır mı?

1272
0

VUK 177. maddeye göre işletme hesabından bilanço hesabına geçiş hadleri ile ilgili sorum olacak. Kat karşılığı inşaat işi yapan mükellef yıllık alış tutarı hesabında işçilik giderlerini dikkate alması gerekir mi? 2018 için malzeme alışları 180.000 TL, işçilik giderleri 45.000 TL olan bir firma 2019 da 1.sınıfa geçer mi?

(25.12.2018)

 

İnşaat işlerinde alış satış rakamları dikkate alınır.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

2. sınıftan bilanço defterine geçişlerde hadler ne oldu acaba?

 

İkinci Sınıf Tacirler Hangi Defteri Tutarlar?

 

Hem hizmet hem de alım satım yapan kişilerde defter geçiş haddi ne olacaktır?

 

YEVMİYE MADDESİ

Ortalama Döviz Kuru Programı

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here