Ana sayfa SGK Sigortalı olarak çalıştığımız şirkete ortak olursak 4a SGK’lı olmaya devam edebilir miyiz?

Sigortalı olarak çalıştığımız şirkete ortak olursak 4a SGK’lı olmaya devam edebilir miyiz?

176
0

4/A kapsamında çalışmaktayken aynı işyerinde 23.10.2019 tarihinde şirket ortağı olan SGK’lının 4/a kapsamında çalışmasına devam edebilir mi?  Etmemesi halinde bugün çıkış yapmamız durumunda herhangi bir ceza söz konusu mu?

Kişi 4b’lidir. 4a girişi yapılamaz. Eğer 4a girişi yaptıysanız en fazla geriye doğru 10 gün içinde işçinin çıkışını yaparsanız İPC ile karşılaşmazsınız.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here