Ana sayfa Çalışma Hayatı Sigortalı olarak 27103 teşvikten faydalanan kişi kendi adına internetten satış yapmak için...

  Sigortalı olarak 27103 teşvikten faydalanan kişi kendi adına internetten satış yapmak için işyeri açarsa teşvik iptal olur mu?

  59
  0

  27103 Teşvikten faydalanılan sigortalı, Kendi adına internetten satış yapmak için işyeri açmıştır. Sigortalı açısından iş yeri açması teşviki sonlandırır mı?

  Sigortalı yönünden aranılan şartlar:

  – İşe alındıkları aydan önceki üç ayda 10 günden fazla 5510/4-a,b,c kapsamında sigortalılıklarının bulunmaması,
  – İŞKUR’a kayıtlı işsiz olması,

  4b tescili olmuşsa teşvik bozulur.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here