Ana sayfa SGK Sigortalı işe giriş ve çıkışlarını e-bildirge sisteminden yapmaya devam edebilir miyiz?

  Sigortalı işe giriş ve çıkışlarını e-bildirge sisteminden yapmaya devam edebilir miyiz?

  45
  0

  Ortaklık yapısı aynı olan, iki firma var. Bazı personelleri, kardeş firmaya transfer etmek istiyoruz. Mevcuttaki bütün özlük hakları ile devredecek şekilde, SGK Giriş-Çıkış yapabilir miyiz? Fesih yasağı dolayısıyla nasıl bir yol izleyebiliriz?

  16 kod Sözleşme sona ermeden sigortalının aynı işverene ait diğer işyerine nakli kullanılmalıdır.

  Sigortalı işe giriş çıkışları sgk ekranından mı yapmaya devam etmeliyiz eskisi gibi? muhtasar sgk birleşmesinden dolayı sgk işe giriş çıkış bildirgeleri verilme şeklinde değişiklik var mı?

  E-bildirge dışında tüm işlemler SGK’dan internet ortamında yapılmaya devam edilecektir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here