Ana sayfa SGK 4/a sigortalı olarak işe girdiği iş yerinde yönetim kurulu üyesi olan bir...

4/a sigortalı olarak işe girdiği iş yerinde yönetim kurulu üyesi olan bir kişinin 4/a sigortalılığı devam edebilir mi?

Sigorta başlangıcından beri SSK'lı olan bir çalışanın 2011 yılında işe girdiği Anonim Şirkete 2013 yılında ortak olmuş ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. İlk girişinden beri SSK'lı oluşu, 2013 yılında işe girdiği anonim şirkette Yönetim Kurulu üyesi olunmasından dolayı bir sorun oluşturur mu?

669
0

Sigorta başlangıcından beri SSK’lı olan bir çalışanın 2011 yılında işe girdiği Anonim Şirkete 2013 yılında ortak olmuş ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. İlk girişinden beri SSK’lı oluşu, 2013 yılında işe girdiği anonim şirkette Yönetim Kurulu üyesi olunmasından dolayı bir sorun oluşturur mu?

AŞ ortağı ve Yönetim Kurulu olduğu tarihten itibaren 4b’lidir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here