Ana sayfa Muhasebe SGK Teşvikinden faydalanırken işten ayrılıp 1 ay sonra tekrar işe giren kişi...

SGK Teşvikinden faydalanırken işten ayrılıp 1 ay sonra tekrar işe giren kişi kalan teşvik hakkından yararlanabilir mi?

605
0

Temmuz 2018 döneminde işe giren bir personele 17103 (4447 Sayılı Kanun geçici 19. md) kapsamında teşvikten yararlanır iken Aralık 2018 döneminde 04 kod ile çıkışı yapılmıştır. Anlaşma sağlanmış personel Ocak 2018 döneminde yeniden işe alınacaktır. İşten çıkıştan bu yana (yaklaşık 1 aylık süre zarfında) sigortası yoktur. Teşvik kapsamında işveren koşulları oluştuğu temel alındığında, işten çıkan personel yeniden kalan teşvik süresince teşvik kapsamında bildirgesi verilebilir mi?

 

Sigortalı destek süresi tamamlanmadan işten ayrılıp, Kanunda aranılan şartlara haiz olduğu durumda yeniden işe girmesi halinde kalan süre için destekten yararlanılabilir.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

SGK teşvikinde ortalama çalışan sayısı hesabına emekli çalışanlar katılır mı?

 

Şirket ortağının oğlu SGK teşvikinden faydalanabilir mi?

 

Fiilen işyerinde çalışan mükellefin oğlu SGK teşvikinden faydalanabilir mi?

 

SGK teşviklerinden doğru faydalanıyor muyum? nereden kontrol edebilirim?

 

SGK teşvik gelirine ait muhasebe kaydını nasıl yapacağım?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here