Ana sayfa SGK SGK Primlerine Ait İcra Takibindeki Borçlar Nasıl Ödenebilir?

  SGK Primlerine Ait İcra Takibindeki Borçlar Nasıl Ödenebilir?

  1541
  0

  1- İCRA TAKİBİNDEKİ BORÇLAR NASIL ÖDENEBİLİR?
  İcra takibindeki borçlar Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı bankalara (mosip icra dosya seçimli 34 nolu ekrandan 26 haneli işyeri sicil numarası ile sorgu yapılarak) ödenebilir.

  2- İCRA TAKİBİNE KONU BORÇLAR KREDİ KARTI İLE ÖDENEBİLİR Mİ?
  SGK İcra takibine konu borçlar ile bu borçların tecil ve taksitlendirilmesi halinde aylık taksitler Sosyal Güvenlik Kurumu web sayfasından kredi kartı ile prim ödeme bölümünden ödenebilmektedir.

  Kaynak: Sosyal Güvenlik Kurumu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi,  gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here