Ana sayfa SGK SGK Primi vadesinde ödenmezse teşvik iptal olur mu?

  SGK Primi vadesinde ödenmezse teşvik iptal olur mu?

  313
  0

  13 Temmuz 2020 tarihinde yeni işyeri SGK tescili oldu. 13 Temmuz 2020 tarihinde 2 işçi, 16.07.2020 tarihinde 2 işçi girişleri yapıldı. 4447 sayılı 19. geçici madde 27103 sayılı diğer sektör olarak teşvik tanımlamaları yapıldı. Tanımlama sonrası 27103 sayılı teşvik giriş tarihinden üç ya sonra 10. ayda başlıyor. Temmuz ayı e-Bildirgesini 27103 sayılı teşvikini seçmeden mi veriyoruz?

  İşçileriniz için teşvik tanımlaması yaptıysanız yararlanacağı ayda da bildirim yapmanız gerekmektedir.

  Defterini tuttuğumuz iş yeri, 2020 Haziran SGK ödemesini yapmayı unutmuş. Bugün bankadan ödemek istediğinde 27103 SK. teşvikleri iptal olmuş olarak sigorta borcu teşviksiz çıkıyor. Teşvikli bildirimlerin geç ödenmesinde o aya ait teşvikler iptal olur mu? Yoksa biz teşvikten sonra kalan tutarı gecikme cezası ile ödersek teşvik düşecek midir?

  İPC’nin ödendiği ay dahil teşvikler iptal olur.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here