Ana sayfa SGK SGK Prim Borcunun Ödenmemesi Sonucu SGK Tarafından Satışa Çıkarılmış Malların Satışından Hangi...

  SGK Prim Borcunun Ödenmemesi Sonucu SGK Tarafından Satışa Çıkarılmış Malların Satışından Hangi Durumda Vazgeçilir?

  1283
  0

  1- SGK PRİM BORÇLARININ ÖDENMEMESİ SONUCU SGK TARAFINDAN SATIŞA ÇIKARTILMIŞ MALLARIN SATIŞINDAN HANGİ DURUMDA VAZGEÇİLİR?
  Ünitedeki borçların tamamının ödenmesi halinde satıştan vazgeçilir.

  2- SGK TARAFINDAN SATIŞA ÇIKARILMIŞ MALLARIN, SATIŞ İŞLEMLERİNE BAŞLANILDIĞINDA BORÇLU TARAFINDAN YAPILAN TECİL VE TAKSİTLENDİRME KABUL EDİLİR Mİ?
  Haczedilen menkul ya da gayrimenkul malın satış ilanına kadar yapılacak tecil ve taksitlendirmeler şartlar yerine getirildiğinde kabul edilebilir. Ancak, malın satış ilanının yayımlanmasından sonra yapılan tecil ve taksitlendirmeler kabul edilemeyeceğinden, bu durumdaki icra takip dosyaları için satış işlemlerine devam edilir. 

  3- SGK TARAFINDAN SATIŞA ÇIKARILAN MALLARDA TALİPLİLERİN YATIRACAĞI TEMİNAT TUTARI NE KADARDIR?
  SGK tarafından satışa çıkarılan mallar için ihaleye girecek taliplilerden satışa çıkartılan malın muhammen bedelinin %7,5 oranında teminat alınmaktadır.

  Kaynak: Sosyal Güvenlik Kurumu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here