Ana sayfa SGK SGK Prim Borçlarını Ödemeyenlerin Banka Hesapları Haciz Edilebilir mi?

  SGK Prim Borçlarını Ödemeyenlerin Banka Hesapları Haciz Edilebilir mi?

  1351
  0

  1- SGK PRİM BORÇLARINI ÖDEMEYENLERİN BANKA HESAPLARI İLE ÜÇÜNCÜ KİŞİLERDEKİ HAK VE ALACAKLARINA HACİZ KONULMASI MÜMKÜN MÜDÜR?
  Borçlunun banka hesapları, maaş, ücret, kira gibi gelirleri ve üçüncü kişilerdeki her türlü hak ve alacakları ilgililere haciz bildirisi tebliğ edilerek haczedilir.

  2- HAKKINDA İCRA TAKİP İŞLEMLERİ BAŞLATILAN BORÇLUNUN ARAÇLARI HACZİ VE TRAFİKTEN MEN EDİLMESİ NASIL YAPILMAKTADIR?
  Borçlulara ait Emniyet Genel Müdürlüğünde sicil kayıtları tutulan araçlar Sosyal Güvenlik Kurumunca elektronik ortamda sorgulanarak haczedilmekte ve trafikten men işlemleri yapılabilmektedir.

  Kaynak: Sosyal Güvenlik Kurumu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here