Ana sayfa Vergi SGK Dosyası tescil ettiren bir firma muhtasar beyannamesini aylık olarak mı beyan...

  SGK Dosyası tescil ettiren bir firma muhtasar beyannamesini aylık olarak mı beyan etmelidir?

  69
  0
  Üç aylık muhtasar mükellefi müşterim 2021 Ocak ayında 2 kişi personel girişi yaptı. Bu durumda ocak ayında aylık muhtasar beyanında bulunmalı mıyız?

  Normal olarak 1 ve daha fazla çalışanı olanlar Vergi ve sgk kesintilerini içeren MUHSGK aylık vereceklerdir. 

  İSTENİRSE (TERCİH MÜKELLEFE AİT) Vergi kesintilerini yine MUHSGK ile 3 ayda bir verilebilir. 

  (Çalışan sayısı 1-10 Olanlar için) Sadece SGK kesintilerini MUHSGK Birleştirilmiş muhtasar beyanname ile aylık olarak verilecektir.


  Üstadım bir firmamız tasfiye bitiş 18.11.2020 tescil edildi. Kurumlar vergisini vergi dairesine verdik. Muhtasar 3 aylıktı. Ekim kasım muhtasar beyannamesini vermemiz gerekiyor muydu?

  Ekim /Kasım/2020 de işlem var ise verilecek. Yoksa VD dilekçe ile bilgi verilecektir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here