Ana sayfa Vergi SGK ve 6736 Af Ödemeleri Yapılamıyor! Banka Sistemi Kilitlendi, Ödeme Süresi Uzatıldı!

  SGK ve 6736 Af Ödemeleri Yapılamıyor! Banka Sistemi Kilitlendi, Ödeme Süresi Uzatıldı!

  1418
  0

  Vade sonu bugün olan SGK primleri ile 6736 Sayılı kanun kapsamında ödenmesi gereken ödemeler Banka ve kurum sistemlerinde yaşanan sorun nedeniyle tüm gün yapılamadı.

  Mükellefler cezalı duruma düşmemek ve Af kanunundan kaynaklanan haklarını kaybetmemek için birden fazla bankada ödeme yapmaya çalıştığı ancak ödemelerini yapamadıkları gelen haberler arasında.

  Sistemsel sorunlar nedeniyle yaşanan sorunun mükellefler nezdinde hak mağduriyetleri yaratmaması için ödeme süresinin 02 Ocak 2017-Pazartesi gününden 09 Ocak 2017-Pazartesi gününe kadar uzatıldığı SGK tarafından resmi olarak açıklanmıştır.

  Tarih: 2 Ocak 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here