Ana sayfa Çalışma Hayatı SGDP’li gösterilen emekliler Ar-Ge teşvikinden faydalanabilir mi?

  SGDP’li gösterilen emekliler Ar-Ge teşvikinden faydalanabilir mi?

  65
  0

  Emeklilik sebebiyle işten ayrılan personel tekrar işe başlayacak, ancak sistemde aylık alıyor ibaresi çıkmıyor. Emeklilik işlemleri henüz bitmemiş. SGDP tabi olarak işe giriş yapabilir miyiz?

  Kişi emeklilik tahsis ile emekli numarası almadıkça SGDP girişi yapılamaz.

  Emekli şirket ortağını SGDP’li olarak gösterirsek Ar-Ge teşvikinden faydalanabilir mi?

  Maalesef hayır. Gerek asgari ücret desteği gerekse de istihdamı teşvik için verilen diğer teşvik ve desteklerin birçoğu emekli olup çalışmaya devam eden ve adlarına sosyal güvenlik destek primi ödenen emekli sigortalıları kapsamamaktadır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here