Ana sayfa Çalışma Hayatı SGDP’li girişi yapılan çalışanların ücret bordrolarında GELİR VERGİSİ hesaplanacak mıdır?

  SGDP’li girişi yapılan çalışanların ücret bordrolarında GELİR VERGİSİ hesaplanacak mıdır?

  98
  0

  LTD STİ’yiz. Emekli birini ( sgk veya bağkur emeklisi olması olabilir) işe alacagız. SGDP sigortalısı yapacagız. 1 – MUH-SGK beyannamesi için ; SGDP yapılan çalışanların ücret bordrolarında GELİR VERGİSİ hesaplanacak mıdır? hesaplanacaksa % kaçtır? DAMGA VERGİSİ hesaplanıyor mu? hesaplanıyorsa % kaçtır ?

  SGDP ile çalıştırılacak kişi için özel bir vergileme olmaz. Normal çalışanlar gibi boıdroya dahil edilerek vergi diliminden işlem yapılır. Farklılık sadece SGK açısındandır. Vergileme açısından farklılık yok.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here