Ana sayfa Vergi Sezonluk olarak faaliyette bulunan şubeler için mükellefiyete ara verilir mi?

  Sezonluk olarak faaliyette bulunan şubeler için mükellefiyete ara verilir mi?

  Faaliyete ara verme durumunda beyan zorunluluğu

  33
  0

  Sezon olarak Antalya’da lüks bir otelde mağazada satış yapmaktayız. Her sene kapanış yapmamak yerine vergi dairesine veya diğer kurumlara yapmamız gereken bildirimler var mıdır?

  Vergi kanunlarına göre Mükellefiyet kapatmadıkça ara verme veya mükellefiyeti dondurma işlemi yapılmaz. Boşta olsa Beyanname ve bildirimler verilmesi gerekir.


  Kaynak:İsmmmo,GİB
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here