Ana sayfa Vergi Seyahat acenteleri yurtdışı seyahatleri için yaptıkları aracılık için turizm beyannamesi vermeli midir?

Seyahat acenteleri yurtdışı seyahatleri için yaptıkları aracılık için turizm beyannamesi vermeli midir?

Seyahat acenteleri yurtdışı seyahatleri için yaptıkları aracılık için turizm beyannamesi vermeli midir?

155
0

Seyahat acentesi belgemizi var. Ancak sadece yurt dışına öğrenci gönderiyoruz bazen de konaklama ve gezi hizmetlerini karşılıyoruz. Turizm Beyannamesi vermemiz gerekir mi?

Bahse konu mükellef Seyahat acentesi ise beyanname verecektir. Seyahat acentelerinden (1618 sayılı Seyahat Acenteleri ve Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu kapsamında Bakanlıktan seyahat acentesi belgesi alan işletmelerinden) (münferit uçak bileti satışları hariç) ON BİNDE YEDİ BUÇUK Oranında Turizm payı hesaplanır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here