Ana sayfa Mevzuat Seyahat acenteleri başka bir seyahat acentesinin unvanını kullanabilir mi?

Seyahat acenteleri başka bir seyahat acentesinin unvanını kullanabilir mi?

Seyahat acenteleri başka bir seyahat acentesinin unvanını kullanabilir mi?

565
0

Mevcut bir seyahat acentesinin herhangi bir sicil dairesinde daha önce tescil edilmiş unvanı başka bir seyahat acentesi tarafından alınamaz.

Bu unvan, başka bir seyahat acentesi tarafından iltibasa yol açacak nitelik belirten kelimeler veya yeni bir isim katılarak benzetme yapmak suretiyle dahi kullanılamaz.

Turizm Müessesesi Belgesini haiz tesis isimleri için de yukarıdaki fıkra hükümleri uygulanır.

 


Kaynak: 1618 sayılı kanun 5. Maddesi
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here