Ana sayfa Vergi Sevk irsaliyesi ne zaman düzenlenir?

  Sevk irsaliyesi ne zaman düzenlenir?

  Sevk irsaliyesi ne zaman düzenlenir? Demirbaş Satışında Sevk irsaliyesi düzenlenir mi

  71
  0

  Demirbaş Satışında Sevk irsaliyesi düzenlenir mi

  Şirket aktifine kayıtlı demirbaşa ait satış faturası düzenlerken Sevk irsaliyesi düzenlemeli miyiz?

  Sevk irsaliyesi malın bir yerden bir yere taşındığı tarih de düzenlenir.

  Tedarikçiden müşteriye direkt giden mal için sevk irsaliyesi düzenlenecek mi?

  Firmamız olarak opet benzin istasyonunun işletmeciliğini yapmaktayız. Aldığımız yakıtı istasyonumuza getirmeyip dış saha şeklinde yani 3.bir X firmasına satmak istersek opet kestiği İRSALİYEYLE nakliyeci aracılığıyla X firmasına satmamızda sakınca olur mu?

  Düzenlenecek sevk irsaliyesinde malın teslim edileceği adresin yazılı olması gerekir. Opet’ten, irsaliye ile aldığınız yakıtı istasyonumuza getirmeden direk olarak X firmasına satmak istersek tekrar sevk irsaliyesi düzenlemeniz gerekir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here