Ana sayfa Vergi Servis ve nakliye işiyle uğraşan mükellef benzin istasyonlarından aldığı yazar kaşa fişlerini...

Servis ve nakliye işiyle uğraşan mükellef benzin istasyonlarından aldığı yazar kaşa fişlerini gider olarak yazabilir mi?

Servis ve nakliye işiyle uğraşan mükellef benzin istasyonlarından aldığı yazar kaşa fişlerini gider olarak yazabilir mi?

196
0

Vergi mükellefiyeti olan servis ve nakliye işiyle uğraşan bir firma akaryakıt olarak aldığı yazarkasa fişlerini gider ve KDV indirim söz konusu yapabilir mi?

Akaryakıt istasyonlarından alınan ÖKC fişinde Aktife kayıtlı aracın plakası yazıyor ise fiş giderleştirilir. KDV indirilir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here