Ana sayfa Muhasebe Sertifika Sorumlusu Kimdir?

Sertifika Sorumlusu Kimdir?

83
0
Sertifika Sorumlusu Kimdir?

Elektronik ortamda başvuru yapan mükellefler için sertifika sorumlusu şirketi temsile yetkili kişidir. Posta yoluyla yapılan istisnai başvurularda ise, sertifika sorumlusunun sorumluluğu; sadece mali mühür sertifikasının tesliminde muhatap alınacak kişi olmasıdır.

Devamını gerektirecek başkaca bir sorumluluk bulunmamaktadır. “Sertifika Sorumlusu”  olarak bildireceğiniz kişinin T.C. vatandaşı bir personelinize ait bilgilerin olması gerekmektedir.  Yabancı uyruklu kişilerde sorun yaşanmaktadır.

 

 


Kaynak: GİB
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

E-Fatura Sistemine Dahil Olma Hakkında – Mali Mühür Edinme Nasıl olur?

E-FATURA Yabancılarda Mali Mühür Başvuru

E-Fatura Kullanan Holding Bünyesindeki Birden Fazla Firmanın Mali Mührü, Tek Bir Akıllı Karta Yüklenebilir mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here