Ana sayfa Güncel Sermayenin ödendiğine dair raporda açılış fişini ödeme dayanağı olarak yazabilir miyim?

Sermayenin ödendiğine dair raporda açılış fişini ödeme dayanağı olarak yazabilir miyim?

253
0
Sermayenin ödendiğine dair raporda açılış fişini ödeme dayanağı olarak yazabilir miyim?

Kuruluştaki sermayenin ödendiğine ait defter bilgilerine ulaşamadığım şirketin sermayesinin ödendiğine dair tespiti açılış fişini dayanak göstererek yazabilir miyim?

Sermaye artışında eski sermayenin ödenmiş olmasına ilişkin raporda sermaye ödemelerinizin defter kayıtlarınız olmasa da mevcut hesaplarda ödenmiş olduğu tespit edilebilmektedir, bu çerçevede mevcut kayıt bilgilerine yer verilerek düzenlenmesinde sorun olmayacaktır.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

A.Ş. Hissedarının Sermaye Ödeme Borcu Nedir?

Eski tarihte kurulmuş ve sermaye ödeme tarihi tespit edilemeyen şirketin özkaynak tespit raporu nasıl yazılır?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here