Ana sayfa Muhasebe Sermaye artış raporu için hangi dönem bilançoyu kullanmalıyız?

  Sermaye artış raporu için hangi dönem bilançoyu kullanmalıyız?

  83
  0

  Bir Limited şirket için nakdi sermaye artışı yapacağız ve bunun için sermaye tespit raporu yazacağım. Tespit raporunu hazırlarken 31.12.2019 Tarihli bilançoyu mu baz almak gerekir yoksa 30.09.2020 Tarihinde bilanço çıkartıp bu bilançodaki rakamları kullanabilir miyim?

  Sermaye ödendiğinin tespiti raporu son bilanço veya sonraki ara dönem mizan veya bilançolar baz alınarak düzenlenebilir.

  Anonim şirketimiz için ait sermaye artırımı yapacağız. Artıracağım sermayenin tamamını ortaklara borçlar hesabından karşılayacağım. Mali müşavir raporunda ortaklardan alınan paraların tarih ve yevmiye numaraları sorulmaktadır?

  Tespit raporunuz mali kayıtlara uygun düzenlenmesi gerekmektedir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here