Ana sayfa Muhasebe Sermaye artırımı raporlarında e-defter tasdik bilgisi olarak hangi bilgiyi yazacağız?

Sermaye artırımı raporlarında e-defter tasdik bilgisi olarak hangi bilgiyi yazacağız?

364
0

Sermaye artırımında bulunacağımız bir firmamız için ilgili raporlarda defter bilgileri sorulmakta.

2019 yılı E- defter olduğu için tasdik makamı, tasdik tarihi ve tasdik numarasına ne yazmam gerekir?

 

Defterler kuruluşta Sicil müdürlüklerince tasdik edilip tarafınıza verilmektedir dolayısı ile bu tasdik bilgileri defterinizde yer almaktadır, ancak kuruluş sonrasındaki tasdik var ise bu da noter tarafından yapılmış veya E- Defterdir ki; e defter tasdikinin veya noter tasdiklerinin ticaret odası ile herhangi bir bilgi bağı bulunmadığı bilinmektedir.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLERhttps://www.muhasebenews.com/birden-fazla-ic-kaynak-kaleminden-yapilacak-sermaye-artirimi-raporu-tek-bir-raporda-yazilabilir-mi/

 

 

 

 

Sermaye tespit raporu için tüm resmi defterler gerekli midir?

 

 

 

Nakit sermaye artışının vergi indirim oranı ne kadardır?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here