Ana sayfa Muhasebe Serbest muhasebeciler ofislerini alt kiracı olarak tüzel kişilere kiralayabilir mi?

  Serbest muhasebeciler ofislerini alt kiracı olarak tüzel kişilere kiralayabilir mi?

  114
  0

  Ofisimi bir masa ve bilgisayar yerleştirerek yeni kurulacak bir anonim şirketinin merkezi olarak alt kiracı statüsünde kiraya verebilir miyim? Daha önce bir meslek mensubu arkadaşa alt kiracı olarak vermiştim. Bir anonim şirkete vermem uygun mudur?

  Meslek mensupları aynı mekanı alt kiracı olarak paylaşabilirler. Ancak meslek mensupları Ticari kazanç elde eden A.Ş. veya diğer gerçek ve tüzel kişiler alt kiracı olamaz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here